Ekstrakt z korzenia łopianu

Polecany
  • Łopian większy jest pokaźną rodzimą rośliną, dochodzącą do 2 m wysokości. Posiada owalno-sercowate liście oraz purpurowe kwiatki, po przekwitnięciu których pojawiają się nasienniki.
  • Ekstrakt z korzenia łopianu
  • Ekstrakt z korzenia łopianu
Cena na telefon

Łopian większy jest pokaźną rodzimą rośliną, dochodzącą do 2 m wysokości. Posiada owalno-sercowate liście oraz purpurowe kwiatki, po przekwitnięciu których pojawiają się nasienniki. Czepiają się one zwierząt oraz ludzkiej odzieży, co roślina wykorzystuje do rozprzestrzeniania się. Ale nie jej sprytny sposób ekspansji a korzeń, który od dawna znany jest jako jeden z najlepszych środków na przemianę materii oraz pielęgnację skóry, sprawia że napary i ekstrakt z łopianu są cenionymi surowcami w kosmetyce i ziołolecznictwie. Zastosowania lecznicze łopianu znane były już w starożytności i średniowieczu. Olej z korzenia łopianu jest uważany za tradycyjny preparat na porost włosów.

Ekstrakty z korzenia łopianu świetnie sprawdzają się w pielęgnacji włosów i skóry. Zawierają ogromne bogactwo składników aktywnych, wśród których występują między innymi związki lotne, garbniki, β-eudesmol, kwas kawowy, kwas chlorogenowy, inulina, trachelogenina, lappaol, terpeny, które wykazują szereg dobroczynnych właściwości takich jak przeciwutleniające, przeciwzapalne, przeciwdrobnoustrojowe czy przeciw trądzikowe. Ponadto ekstrakty z łopianu większego regulują pracę gruczołów łojowych, zapobiegając nadmiernemu wydzielaniu sebum, przez co zmniejszają przetłuszczanie się włosów oraz działają przeciwłupieżowo.
Ze względu na właściwości przeciwzapalne i lekko odkażające korzeń łopianu może być stosowany z powodzeniem także w pielęgnacji skóry skłonnej do trądziku, wyprysków i podrażnień.

W naszej ofercie znajdują się ekstrakty wodne, wodno-glicerynowe i wodno-glikolowe.

Surowiec: korzeń

INCI: Arctium Lappa Root Extract

Działanie: kondycjoujące


Bibliografia:

1. Beata Grygierzec, Wojciech Szewczyk, Uprawa i pozyskiwanie wybranych roślin zielarskich, Małopolski Ośrodek Doradztwa Rolniczego z siedzibą w Karniowicach, ISBN: 978-83-66244-64-1, Karniowice, 2021, URL: https://modr.pl/sites/default/files/brochures/uprawa_i_pozyskiwanie_wybranych_roslin_zielarskich_2022_0.pdf, dostęp z dn.02.11.2022
2. Nadezhda Petkova, Ivanka Hambarliyska, Yulian Tumbarski, Radka Vrancheva, Ivan Ivanov. Phytochemical Composition and Antimicrobial Properties of Burdock (Arctium lappa L.) Roots Extracts. Biointerface Research in Applied Chemistry. (2022) 12. 2826-2842. doi: 10.33263/BRIAC123.28262842.
3. Weronika Skowrońska, Sebastian Granica, Magdalena Dziedzic, Justyna Kurkowiak, Maria Ziaja, Agnieszka Bazylko. Arctium lappa and Arctium tomentosum, Sources of Arctii radix: Comparison of Anti-Lipoxygenase and Antioxidant Activity as well as the Chemical Composition of Extracts from Aerial Parts and from Roots. Plants. (2021) doi: 10. 78. 10.3390/plants10010078.
4. Lucia Pirvu, Isabela Nicorescu, Cristina Hlevca, Bujor Albu, Valentin Nicorescu. Burdock (Arctium lappa) Leaf Extracts Increase the In Vitro Antimicrobial Efficacy of Common Antibiotics on Gram-positive and Gram-negative Bacteria Open Chemistry, vol. 15, no. 1, 2017, pp. 92-102. doi: 10.1515/chem-2017-0012
5. Cosmetic ingredient database. Ingredient: Arctium Lappa root extract, strona www, URL: https://ec.europa.eu/growth/tools-databases/cosing/index.cfm?fuseaction=search.details_v2&id=54571 dostęp z dn. 02.11.2022

 

 

Zapytaj o produkt

Jeżeli powyższy opis jest dla Ciebie niewystarczający, prześlij nam swoje pytanie odnośnie tego produktu. Postaramy się odpowiedzieć tak szybko jak tylko będzie to możliwe.

Dane są przetwarzane zgodnie z polityką prywatności. Przesyłając je, akceptujesz jej postanowienia.

Pola oznaczone gwiazdką są wymagane

Zobacz również

Ekstrakt z żywokostu lekarskiego

Ekstrakt z żywokostu lekarskiego

Żywokost lekarski, który obficie występuje na ziemiach polskich przez laika często brany jest za chwast. Ale już sama jego nazwa musi nas zawrócić z tej ślepej uliczki.
Ekstrakt z figi

Ekstrakt z figi

Figa czyli owoc figowca pospolitego, rośliny uprawianej już w III tysiącleciu p.n.e. obecna była w symbolice wszystkich kultur, które znały to drzewo.
Ekstrakt z kory dębu

Ekstrakt z kory dębu

Dąb przewyższa swą twardością, mocą i długowiecznością wszystkie inne drzewa naszych lasów. Z powodu swej żywotności sięgającej 2 tysięcy lat oraz okazałości swej korony drzewo to jest uosobieniem siły, a wieniec z liści dębu oznacza sławę i zwycięstwo.
Ekstrakt z imbiru

Ekstrakt z imbiru

Imbir lekarski to pochodząca z Azji roślina, z której powstaje jedna z najsłynniejszych przypraw korzennych na świecie. Jest ona szeroko wykorzystywana w różnych dziedzinach począwszy od lecznictwa przez cukiernictwo, piwowarstwo po przemysł perfumeryjny.
Opinie naszych klientów
pixel